32 lata naszego koła

"Koło PZW przy klubie garnizonowym w Przasnyszu powstało 15.01.1983 roku. Tym samym spełniły sie marzenia garstki działaczy naszej sekcji wędkarkiej wywodząej się ze środowiska wojskowego"(pisowania i treść oryginalna).

1 zebranie zaoycielskie koa

Takie jest brzmienie pierwszych zdań kroniki Naszego Koła. Niestety na skutek zalania wodą dalsze części kroniki uległy częściowemu zniszczeniu, a wiele istotnych informacji zostało bezpowrotnie utracone.

Bardzo ważna jest jednak dla Nas data 15 stycznia 1983 r. - to już 32 lata działań na rzecz Braci Wędkarskiej! Mimo mocnego skomercjalizowania Naszej pasji “płacę i wymagam” warto zagłębić się odrobinę w historię… Dlatego wspomnę jak Nasze Koło rozwijało się na przestrzeni lat.

Pierwszym prezesem został Kazimierz Krajewski, a do Zarządu Koła pełniąc następujące funkcje wybrani zostali:

-Wiceprezes: Owczarek Andrzej

-Wiceprezes: Masłowski Tadeusz

-Sekretarz: Buczek Władysław

-Skarbnik: Stańczyk Jerzy

-Gospodarz Koła: Ścibowski Andrzej

-Kapitan Sportowy: Żołnierowicz Jerzy

-Przewodniczoncy Komisji Rewizyjnej: Sawicki Franciszek

-Przewodniczoncy Sądu Organizacyjnego: Żarnecki Stanisław

-Przewodniczący Komisji do Walki z Kłusownictwem:Jabłoński Janusz

-Rzecznik Koła: Kiedo Walenty 

W okresie początkowym koło liczyło 60-ciu członków, a prężny rozwój koła zachęcił wielu miłośników wędkarstwa do wstąpienia w Nasze szeregi.

Dużo zmieniło się na przestrzeni lat… Dalsze wspomnienia z kart kroniki już wkrótce.

Zachęcam do bacznego śledzenia aktualności na Naszej stronie.