Morskie wędkowanie - Władysławowo - 04.10.2015 r.

4 października odbył się wyjazd do Władysławowa na morskie połowy.

IMAG0118

 Po trzech wiosennych próbach w końcu pogoda dopisała i udało się zorganizować wyjazd na dorsze. Na tą niełatwą wyprawę zdecydowało się 20 śmiałków, którzy już w sobotę o godzinie 22 wyruszyli autobusem do Władysławowa. 

Po dotarciu na miejsce, była chwila czasu na przygotowanie się żeby spędzić na morzu kilkanaście godzin. 

IMAG0080

O godzinie 5.30 podpłynął kuter i wyruszyliśmy w morze. Naszą jednostką był kuter NEMO/JK.

IMAG0101

Po 2 godzinach rejsu dotarliśmy na łowisko. Brzegu już dawno nie było widać, ale dopiero w takiej odległości zaczęły się pojawiać pierwsze ławice ryb. Byliśmy ok. 30 km od portu. Na początku ryby nie chciały współpracować i trafiały się tylko pojedyncze sztuki. 

IMAG0109

Szyper robił wszystko co w swojej mocy żeby znaleźć lepsze łowisko i chętniejsze do współpracy ryby, aż w końcu trafiliśmy na lepsze ławice i już można było złapać nawet 3 sztuki za jednym razem.

IMAG0133

mq1 10

Łowione ryby nie były oszałamiająco wielkie, ale trafił się jeden okaz ważący 4 kg. Wyholowanie takiej sztuki z głębokości 60m było nie lada wyzwaniem.

 IMAG0121

Około godziny 16 zakończyliśmy wędkowanie i rozpoczęliśmy rejs powrotny. Wszyscy uczestnicy, złapali ryby mając od 10 do nawet 40 sztuk. 

IMAG0113

O godzinie 19 byliśmy już na lądzie i ruszyliśmy w podróż powrotną. Dziękujemy wszystkim wędkarzom za miłą, koleżeńską atmosferę, a szyprowi za profesjonalną obsługę.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w galerii.