Łoje CUP - 21.08.2016 r. - krótka analiza i wyniki

W niedzielę 21 sierpnia w ramach odbywającego się w Krzynowłodze Małej Ulicznego Kiermaszu Kultury zostały rozegrane spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Krzynowłoga Mała "Łoje CUP".DSCN4330

 W zawodach udział wzięło 32 zawodników, którzy zawitali do nas z odległych zakątków północnego mazowsza. Byli wędkarze z Ostrowi Mazowieckiej, Szczytna, Działdowa, Płońska, Pułtuska, Łochowa czy Błoni. Nie zabrakło również przedstawicieli Przasnysza i Makowa Mazowieckiego.

O godzinie 9.00 rozpoczęły się zawodnicze zmagania. Zawodnicy podzieleni byli na 2 sektory po 16 osób. Pogoda pomimo że dopisała to nie sprzyjała za bardzo żerowaniu ryb. Było duszno i bezwietrznie, powodowało brak fali i ostrożniejsze pobieranie pokarmu przez ryby. Dominującą rybą była płoć, ale również trafiały się małe okonki oraz bonusy w postaci kilogramowych linów.

DSCN4383

DSCN4410

DSCN4440 

Po 4 godzinach zmagań nadeszła chwila prawdy. Okazało się, że pomimo delikatnego żerowania najlepsi złowili ponad 4 kg ryb. Po zsumowaniu okazało się, że łącznie złowiono 80,425 kg co dało średnio 2,5 kg na wędkarza. 

W zawodach zwyciężył łowca pięknego lina Kamil OLEWNIK z wynikiem 4850pkt. w I sektorze, drugi był Zbigniew BAJNO z najlepszym wynikiem II sektora 4585pkt. Trzecie miejsce przypadło w udziale Mateuszowi Bobowskiemu, który uzyskał 4740pkt. Poniżej tabela z pełnymi wynikami.

tabela

Zwycięzca otrzymał z rąk wójta gminy Krzynowłoga Mała pamiątkowy Puchar, a 6 najlepszych zawodników uhonorowano nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez gminę Krzynowłoga Mała.

DSCN4570

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim za sportową atmosferę i liczny udział. Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w galerii. 

 

Poniżej przedstawiamy krótką analizę stanowisk i wyników.

Stanowiska rozmieszczone były od płytszej części zbiornika w kierunku tamy.

loje sektory

Okazało się, że w sektorze I gdzie zawody są znacznie rzadziej rozgrywane zostało złowionych trochę więcej ryb.

porownanie sektorow

Natomiast rozkład wyników w zależności od stanowiska przedstawiał się następująco:wykres 2

 Ciężko jednoznacznie ocenić czy wynik zależał od stanowiska czy od umiejętności zawodnika, jednakże Zarząd Koła dołożył wszelkich starań aby stanowiska były dobrze przygotowane, a zawodnicy zadowoleni.