Zakończenie Wakacji i Puchar Zarządu 2016 - Łoje 28 sierpnia

W ostatnią niedzielę wakacji zostały rozegrane otwarte spławikowe zawody wędkarskie. Najmłodsi wędkarze rywalizowali z okazji zakończenia wakacji, natomiast seniorzy walczyli o Puchar Zarządu Koła PZW nr 70.

DSCN4725

 Na zawody stawiło się 11 seniorów i 11 juniorów, którzy rywalizowali kategoriach do 11 lat i 12-16. Seniorzy po krótkim wstępie o losowaniu o godz. 7.00 rozeszli się na stanowiska aby od 9.00 rozpocząć wędkowanie. Najmłodsi mieli czas na przybycie do 7.30. Wędkujący w kategorii do 11 lat łowili przez 2 godziny od 8.00, natomiast druga kategoria łowiła od 9 do 12.

Niestety wysoka temperatura i gładka jak lustro powierzchnia wody nie sprzyjały dobrym braniom i najmłodsi mieli problem ze złapaniem ryby. Szczęście jednak dopisało Oli Zadrożnej, która na początku złowiła lina, a następnie płotkę co dało jej zwycięstwo. Drugi był Bartosz Chełchowski, który przechytrzył 1 płotkę. Nagroda za trzecie miejsce została rozlosowana i przypadła w udziale Roksanie Antosiak. Nagrodami były pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci wiadra wędkarskiego z sitem, podbieraka oraz siatki do przetrzymywania ryb.

DSCN4711

 W starszej kategorii rywalizowało 5 uczestników, którzy trochę lepiej poradzili sobie z trudnymi warunkami. Bezkonkurencyjny okazał się Radosław Fabisiak osiągając wynik 1335pkt. Drugie miejsce zajął Michał Siedlecki z wynikiem 615pkt, a trzeci był Maciej Henrykowski zdobywając 560pkt.

DSCN4778

 Seniorzy, którzy rywalizowali na Łojach już kolejną niedzielę, też nie mieli łatwo. Dużą grupę wędkujących stanowili goście z Ostrołęki, Ciechanowa, Ostrowii, Lubowidza, Błoni oraz Radzanowa, którym nasz zbiornik bardzo się spodobał i chętnie tu wrócą.

Jeśli chodzi o ryby to dominował okoń, który skutecznie utrudniał wędkowanie. Od początku widać było, że płotka nie chce współpracować i nie będzie tak łatwo jak tydzień wcześniej. Jednak pomimo przeciwnościom losu najlepsi dobrali się do płotek i przekroczyli 2kg. Poniżej tabela z pełnymi wynikami.

wyniki puchar zarzadu 2016

W tym roku pamiątkowy puchar trafił do Ostrowii Maz, a 5 najlepszych zawodników otrzymało nagrody rzeczowe tj. platforma boczna, parasol wędkarski, wiadro z miską i przykrywką, torba na mokrą siatkę oraz szyty portfel na przypony.

DSCN4808

W porównaniu do poprzednich zawodów średnia waga była o połowę mniejsza. Różnicę w wynikach na poszczególnych stanowiskach przedstawia poniższy wykres.

porownanie21 28sierpnia

Dziękujemy wszystkim za przybycie, szczególnie rodzicom i opiekunom, którzy zabrali swoje pociechy na zawody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.