II tura Spinningowych Mistrzostw Koła - Wykrot 06.11.2016 r.

W pierwszą niedzielę listopada została rozegrana II tura Spinningowych Mistrzostw Koła.

IMAG1172

 6 listopada o godzinie 5.00 wyruszył autobus z wędkarzami nad zalew Wykrot celem dokończenia zmagań o tytuł spinningowego Mistrza Koła. 19 śmiałków postanowiło zmierzyć się o tytuł najlepszego spinningisty w 2016 roku. Nie było to łatwe zadanie gdyż listopadowa pogoda wymagała nie lada przygotowania, zarówno fizycznego jak i właściwego rozpoznania wody i znalezienia miejsc żerowania drapieżników. Taktyka wędkujących była różna. Jedni nastawiali się na łowienie okoni na boczny trok lub delikatne główki, a inni próbowali swoich sił z poważniejszym przeciwnikiem tj. szczupak. Niestety dużo ryb było niewymiarowych.

IMAG1135

Jednemu z wędkarzy trafił się ładny szczupak, który przechyliłby szalę zwycięstwa, jednak to ryba wygrała ten pojedynek. Zaskoczeniem i ciekawostką tych zawodów był rak, który uczepił się do żyłki. Obecność raków świadczy o bardzo dobrym stanie wody zalewu Wykrot.

IMAG1127

IMAG1130

 Po 6 godzinach zmagań nadszedł czas na podsumowanie połowów.

IMAG1139

Najlepszy zawodnik złowił 6 okoni. 13 osób z 19 miało ryby. Poniżej wyniki:

2016 11 17

IMAG1156

Podsumowując dwie tury zawodów, najlepszym spinningistą okazał się Patryk PALCZEWSKI, uzyskując 10 pkt, wyprzedzając Piotra Kaźmierczaka i Kamila Sobieraja. Nowemu Mistrzowi Koła serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IMAG1160

Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary, a ostatnie zawody w 2016 roku tradycyjnie zostały zakończone ciepłą kiełbaską z grilla.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć do galerii.