Łoje Cup 2017 - 09.07.2017

9 lipca zostały rozegrane na zalewie Łoje Otwarte Spławikowe Zawody Wędkarskie ŁOJE CUP 2017 o Puchar Wójta Gminy Krzynowłoga Mała.

IMGP4902

Do zawodów przystąpiło 25 zawodników z różnych kół m.in. z Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowa, Lubowidza, Działdowa, Makowa Mazowieckiego, Błoni, Ząbek, Szczytna, Łochowa oraz Przasnysza. O godzinie 6.00 zawodnicy potwierdzili swoją obecność, a następnie po krótkim przywitaniu i przedstawieniu zasad, odbyło się losowanie i wszyscy udali się na swoje stanowiska, które były rozmieszczone od strony lasu.

IMGP4896

 

Po niecałych dwóch godzinach przygotowań o godz. 8.00 wędkarze przystąpili do nęcenia, żeby o 8.10 rozpocząć rywalizację. Łowiono głównie płoć i niewielkie okonie. Bardziej doświadczeniu zawodnicy potrafili wyselekcjonować większe ryby oraz łowić regularnie bez przestojów. Po 4 godzinach zmagań komisja sędziowska rozpoczęła ważenie. Efekty były różne. Od pojedynczych ryb przez średnią wagę ponad 2 kg do prawie 6kg, które złowił kolega Krzysztof Szacherski z Przasnysza. Na tak piękny wynik musiał złowić ponad 150 ryb. Po zakończeniu ważenia wędkarze i osoby towarzyszące zjedli nad wodą ciepły posiłek, a następnie udali się na Uliczny Kiermasz Kultury do Krzynowłogi. Na scenie głównej festynu Wójt Gminy Krzynowłoga Mała wręczył zwycięzcy pamiątkowy puchar, a ponadto pięciu najlepszych wędkarzy dostało nagrody ufundowane przez Wójta, których wartość wyniosła ok. 1000zł.

IMAG0604

Poniżej pełne wyniki i analiza wyników na poszczególnych stanowiskach. Złowione zostało 68 kg ryb, a średnio na zawodnika przypadło 2700 g.

wyniki2017

wykres 2017 Więcej zdjęć w galerii.