I Tura Spławikowych Mistrzostw Koła - Relacja - WYKROT

Poraz pierwszy w historii naszego koła postnowiliśmy rozegrać spławikowe mistrzostwa koła w trzech turach,1 tura została rozegrana na zalewie Wykrot . Zimna i deszczowa pogoda spowodowała że do zawodów stanęło tylko 8 członków naszego koła .Zawody rozpoczeliśmy od odprawy przeprowadzonej  przez Prezesa Adama Kryszczaka i sędziege głównego Kazimierza Kujawskiego.Po losowaniu  wszyscy zawodnicy rozeszli się na wylosowane stanowiska , po sygnale wolno łowić rozpoczliśmy rywalizację.Do siatek lądowały głównie płotki  które po załamaniu pogody brały niezwykle  chimerycznie.Klasą samą dla siebie tego dnia był Piotr Stompor który od początku zawodów równo odławiał ryby w dobrym tempie co ostatecznie dało mu wagę 5,8 kg.

p10 9

 

 

Relacja Piotra z przygotowań oraz z łowienia :

Zanęta:

SENSAS Etange 0,5 kg + 0,5Gros Gardons nawilżone 400 ml wody.

Gliny i ziemie:

Ziemia Torfowa  2 kg , Glina Argila jasna 1kg ,Glinka Extra 1 kg całość produkcji Górka (Kacpra Góreckiego )

Zanęta w całości wymieszana z przygotowną gliną i podzielona na 4 części.

Najmniejsza część do donęcania , pozostałe na nęcenie główne, jedna część bez kleju , żeby kule od razu zaczęły pracować , do drugiej dałem 100 g bentonitu a do trzeciej 200 g bentonitu.

Do całości dodałem ok. 150 ml pinki z tym , że najwięcej w części mocno sklejonej.

Dodatkowo miałem przygotowanego jokersa w mocno klejącej glinie ale nie podałem ze względu na agresywne niewymiarowe okonie.

Zestawy do tyczki: Zestaw nr.1

spławik 0,8 g żyłka główna 0,10 mm , przypon 0,08 mm o długości 20 cm z haczykiem drenan polemaster 18 , guma w topie 0,86 mm.

Zestaw nr.2 najczęściej używany.

Spławik 0,6 g żyłka główna 0,10 mm , przypon 0,08 mm o długości 20 cm z haczykiem milo R 305 20 , guma w topie 0,75 mm.Zestaw nr.3

Spławik 0,6 g żyłka główna 0,10 mm , przypon 0,08 mm o długości 20 cm z haczykiem Drenan ultra fine  20 , guma w topie 0,75 mm.

Zestaw do 5 m bata.

Spławik 4x18 g żyłka główna 0,10 mm , przypon 0,08 mm o długości 20 cm z haczykiem Drenan polemaster 18.

Przez 1,5 godziny łowiłem bez donęcania , potem mała kulka z kubka zanętowego co 10 min. co znacznie pobudzało ryby do lepszych brań.

Od momentu gdy zacząłem donęcać utrzymywałem tempo 30 ryb / na godzinę niestety nie dało się zwiększyc tempa gdyż ryby podchodziły falami.

 

Na haczyk przeważnie zakładałem 1 czerwoną pinkę , a w przypadku dłuższych przestojów 2 larwy ochotki.

Tyle szczegółowej relacji Piotra, inni zawodnicy niestety mieli dużo gorsze tempo i przez to uzyskali słabsze wyniki.

Po sygnale koniec łowienia , złowione ryby zważyła sędzia wagowa Pani Barbara Sobiecka w towarzystwie sekretarza Koła Stanisława Klejna i Jerzego Bakuły.

Zawody zakończyliśmy kiełbaską z grilla i wręczeniem pucharów za 3 pierwsze miejsca , dodatkowo każdy z uczestników zawodów otrzymał bezpłatnie T-shirt z logiem naszego Koła.

Zapraszamy do GALERII