Puchar Zarządów Kół zalew Maków Mazowiecki

Jak co roku na początku pażdziernika na zalewie w Makowie Mazowieckim rozgrywane są spławikowe zawody o Puchar zarządów kół z dawnego okręgu Ostrołeka, organizatorem tej imprezy jest koło nr 35 miasto z Makowa Mazowieckiego.

11 10

 

W tegorocznej edycji wystartowło 5 drużyn wśród których znalazło się wielu zawodników startujących w spławikowym Grand Prix Okręgu Mazowsze .W składzie naszej drużyny znalazł się prezes Adam Kryszczak, Piotr Stompor, Artur Olewniczak. Po zaciętej 4 godzinnej rywalizacji z wynikiem 5 punktów zajęlismy pierwsze miejsce w klasyfikacji druzynowej.

Relacja z zawodów kolegi Artura Olewniczaka:

Przygotowując się do tych zawodów skorzystałem z doświadczeń nabytych na poprzednich zawodach rozgrywanych na tym łowisku. Do łowienia tyczką przygotowałem zanętę Sensasa Black Gardons Sale 0,5 kg, 5 kg ziemi bełchatowskiej oraz 0,5kg  bentonitu Górka. Zanęta wymieszana z ziemią w proporcji 1:1 wraz z około 100 g jokersa  słuzyła do nęcenia płotek na 8m, reszta ziemi z jokersem bentonitem i 10 dkg grubej ochotki podałem na 12,5 m z myślą o wabieniu leszczyków których jest w zalewie zatrzęsienie.Łowienie rozpoczęłem od łowienia 6 m batem z 1g zestawem, niestety tempo było bardzo słabe i  nie dawało nadziei na dobry wynik, dlatego też po 2 godzinach przeszedłem na tyczkę 12,5 m. Po pierwszym wstawieniu zdecydowane branie i leszczyk za 100 pkt. ląduje w siatce.Systematycznie donęcając z kubka ziemią wymieszaną z jokersem i bentonitem utrzymuję leszczyki do końca zawodów co przekłada się na wynik prawie 5 kg ryb na wadze.Najskuteczniejszy zestaw składał się z 1 g spławika firmy Niwa z metalowym kilem i antenką na zyłce 0,10 mm Maver SLR, przyponem 15 cm 0,08 mm i haczykiemnr 18 Maver T021.

 

Artur Olewniczak