Spinningowy Mistrz Koła 2015

W dniu dzisiejszym został wyłoniony spiningowy Mistrz Koła na rok 2015,  został nim kolega Zbigniew Bajno

v2 25 Copy

Po raz pierwszy w histori koła postanowiliśmy rozegrać zawody z łodzi, na rzece Narew, w miejscowości Pogorzelec. Muszę przyznać, że Narew w tej okolicy zupełnie inaczej wygląda niż w Sieluniu, czy Kołakach. Duża ilość zatok, kanałów, wysp wygląda nader zachęcająco dla spinnigisty. Wracając do zawodów na starcie stanęło 13 zawodników wśród nich piszący te słowa. Po doborze par na łódkę i losowaniu numerów wyruszyliśmy z przystani .

v2 4 Copy

Po wypłynięciu z przystani, zawodnicy rozproszyli się po łowisku szukając ryb na miarę zwycięstwa.

Niestety bardzo obiecujące miejscówki nie przynosiły upragnionych okoni i szczupaków dlatego większość szybko zmieniała łowiska .

v2 7 Copy

Po 3 godzinach pustego pływania pierwszą rybę w mojej łodzi złowił Darek Goździewski, okoń 20 cm to duży bonus, gdyż łowiący niedaleko nas mają puste siatki. Następną rybę tuż za grążelami łowię ja, niestety jest to niewymiarowy szczupak .

v2 9 CopyZaraz po szczupaku na łodzi ląduje następny okoń złowiony przez Darka na boczny trok z gumką w kolorze herbata z pieprzem, po prostu podpatrzył na co złowiłem szczupaczka. Mija kolejna godzina łowienia i nic, postanawiamy przepłynąć na miejscówkę na której chwilę wcześniej łowił Artek Szczepkowski z kolegą.

v2 18 Copy

I to jest bingo, Darek łowi po kolei 3 okonie ponad 20 cm na boczny trok z gumką, w kolorze fiolet z zielonym brokatem. Do zakończenia zawodów zostało 20 minut,dlatego szybko spływamy do przystani.

v2 10 Copy

Po obliczeniu wyników okazuje się, że zawody wygrywa Darek Goździewski niestety nie startując w pierwszej turze traci szansę na mistrza koła. Niespodzianką zawodów jest leszcz o wadze ponad 2600 gram złowiony przez Roberta Zadrożnego na wklejankę do 8 gram, gratulujemy emocji.

v2 22 Copy

 Na zakończenie zawodów zbiorowa fotka uczestników i organizatorów którym dziękujemy za zaangażowanie.

v2 26 Copy

Artur Olewniczak kapitan łodzi nr 7:)