Wyjazd integracyjny - Łowisko Specjalne OKOŃ - 20.09.2015 r.

W ostatnią niedzielę tj. 20 września 2015 roku odbył się wyjazd integracyjny na Łowisko Specjalne "OKOŃ" koło Nowego Dworu Mazowieckiego.

DSCN2437

Wyjazd cieszył się ogromnym powodzeniem i już w kilka dni po zamieszczeniu ogłoszeń nie było miejsc. Na wycieczkę na to atrakcyjne łowisko zdecydowało sie 25 wędkarzy z naszego koła w różnym wieku. 

Po dotarciu na łowisko około godziny 6.00 odbyła się odprawa z właścicielem wody, który omówił zasady panujące na łowisku oraz sposób obchodzenia się z rybami. Dlatego też każdy z wędkarzy zobowiązany był do posiadania maty wędkarskiej i podbieraka. Następnie wędkarze zapakowali sprzęt na wózki i ruszyli na stanowiska. DSCN2313

Dla każdego wędkującego przypadał pomost a co kilka stanowisk były wiaty.

DSCN2373

DSCN2368

Po kilkunastu minutach zaczęły pojawiać się pierwsze ryby. Kolega Marcin Banach złowił amura 3kg. DSCN2315

Następnie zaczęły pojawiać się niewielkie karpie, leszcze, płotki a nawet babki. 

DSCN2391

DSCN2332

Ciekawą zdobyczą może się pochwalić kolega Piotr Stompor, który złowił jesiotra o wadze 6kg. 

DSCN2417

Nad wodą panowała przyjacielska atmosfera i można było wymienić się doświadczeniami oraz nowinkami sprzętowymi, a kiedy trzeba to koledzy przypilnowali wędek czy nawet wyciągnęli rybę.

DSCN2348

W ciekawych okolicznościach padła rekordowa ryba wyjazdu. Kiedy kolega Dariusz Kowalski wybrał się do sklepu znajdującego się przy głównym parkingu, przy jego wędkach zasiadł Zbigniew Brach. Po kilku minutach postanowił zmienić przynętę i przerzucić zestaw. Takie posunięcie przyczyniło się do szybkiego brania i olbrzyma na haku. Po kilkunastu minutach holu w podbieraku wylądował 11,5kg karp.

DSCN2403

Poza wspomnianymi rybami padło jeszcze kilka mniejszych karpi. Wszystkie ryby całe i zdrowe wróciły do wody, dzięki czemu będą mogły urosnąć jeszcze większe i dać wędkarzom kolejną dawkę emocji.

Niestety nasz czas na łowisku nieubłagalnie dobiegał końca i już o godzinie 18 wszyscy siedzieli w autobusie.

DSCN2438

Niestety nie wszystkim udało się złowić ryby, ale poznanie nowego łowiska i wymiana doświadczeń w takich sytuacjach są bezcenne. Dziękujemy wszystkim za udział i koleżeńską atmosferę. Serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez nasze koło. 

Więcej zdjęć z wyjazdu do obejrzenia w GALERII.