Spinningowe Mistrzostwa Koła 2017 - Brzóze i Wykrot

W tym roku Spinningowy Mistrz Koła został wyłoniony bardzo szybko, gdyż obydwie tury zostały rozegrane w dwie kolejne niedziele.

IMAG1595

Pierwsza tura 24 września miała się odbyć na rzece Narew w m. Różan. Jednak wysoki stan wody uniemożliwił swobodne podejście do rzeki i decyzją wszystkich uczestników zawody zostały przeniesione na wyrobisko w m. Brzóze Małe. Nowe łowisko oddalone było o kilkanaście minut drogi więc nie było żadnych problemów logistycznych, żeby przenieść tam zawody. Po krótkiej odprawie i chwili przygotowań zawodnicy ruszyli nad wodę aby o godzinie 7.00 rozpocząć łowienie.

IMAG1534

Zmagania trwały do godziny 13.00. Woda okazała się łaskawa i obdarzyła wędkujących niemałą ilością ryb. Dominującą rybą był okoń, łowiony głównie na boczny trok, a czasami na główki. Niektórzy próbowali swoich sił z większymi przynętami aby skusić szczupaka. 

IMAG1536

Nie było to łatwe zadanie gdyż w większości przypadków brały ryby niewymiarowe. Jedynie Adrianowi Marchlińskiemu udało się przechytrzyć rybę długości 56cm. 

Jednak tego dnia najskuteczniejszy okazała się metoda bocznego troka, dzięki której Maciej Witka złowił 12 ładnych okoni, które dały mu więcej punktów niż szczupak i pozwoliły zwyciężyć w I turze.

IMAG1537

 

Wyniki pierwszej tury przedstawiały się następująco:

wyniki

IMAG1547

Druga tura odbyła się 1 października na Wykrocie. Poranny przymrozek nie zwiastował rewelacji. Tego dnia wędkowanie było też od 7.00 do 13.00. Jednak zalew Wykrot okazał sie trudniejszą wodą i większość łowionych na boczny trok okoni była niewymiarowa. 

IMAG1573

IMAG1580

Trzeba było naprawdę umiejętnie wstrzelić się w upodobania ryb i wyselekcjonować te większe lub postawić wszystko na jedną kartę jak zrobił to kolega Adrian Marchliński, który łowiąc pieknego szczupaka nie pozostawił złudzeń, kto zostanie mistrzem koła. Ogólnie w tej turze ryb było zdecydowanie mniej i tylko 9 zawodników wróciło z lepszym lub gorszym połowem.

IMAG1583

Druga tura zweryfikowała trochę kandydatów do podium. Wyniki na Wykrocie były następujące.

II tura wykrot 2017

Pora przejść do najważniejszej klasyfikacji tego sezonu. Po dwóch zaciętych tura Mistrzem Koła w dyscyplinie spinnigowej został kolega Adrian MARCHLIŃSKI. Drugi był Łukasz Wenda, który mając 7 pktów jak trzeci Andrzej NOWAKOWSKI, miał większą liczbę punktów.

W sumie w obydwu turach mistrzostw koła wystartowało 24 zawodników ale tylko 14 złowiło ryby. Szczegółowe wyniki przedstawia poniższa tabela. 

2 tury MKspinn 2017

Obydwie tury zawodów zostały zakończone ciepłą kiełbaską z grilla i wręczeniem pamiątkowych pucharów. 

IMAG1594

IMAG1602

IMAG1604

Dziękujemy za udział i miłą atmosferę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz na kolejne zawody, w których będzie można powalczyć o nagrody rzeczowe.