Wakacje z Wędką i Puchar Zarządu 2018

W pierwszą niedzielę wakacji i lipca zostały rozegrane spławikowe zawody wędkarskie "Wakacje z Wędka" dla najmłodszych i "Puchar Zarządu" dla starsszych wędkarzy.

IMAG2618

 O godzinie 6.00 nad wodą stawiło się 16 seniorów z okolicznych kół, a o 8.00 najmłodsi wędkarze. Łowisko podzielone zostało na 3 sektory. W dwóch pierwszych licząc od najpłytszej części rywalizowali seniorzy, a w trzeciej, najbliżej zapory, ustawione zostały stanowiska dla dzieci. 

IMAG2610

Pierwsza wakacyjna niedziela nie zapewniła letniej pogody. Wiał zimny północny wiatr, który znacznie utrudniał łowienie. Pomimo przeszkód najmłodsi adepci wędkarstwa o godzinie 11.00 zakończyli swoje zmagania. Wyniki przedstawiały się następująco.

wynikiwzw

Trzech najlepszych zawodników otrzymało pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci siatki i kołowrotków.

IMAG2617

Zmagania seniorów trwały nieco dłużej bo do 12.00 i rywalizowali 4 godziny. Okazało się, że w sektorze A czyli płytszej części ryby były bardziej płochliwe i trudno było o dobry wynik. W sektorze B bardziej narażonym na silny wiatr wyniki były znacznie lepsze. Ostatecznie zwycięzył Łukasz Wójtowicz uzyskując świetny wynik jak na tak trudne warunki i słabe żerowanie - 6260pkt.

wynikiPZ

Zwycięzca otrzymał pamiątkowy puchar, a dla 6 najlepszych były nagrody rzeczowe w postaci kołowrotka, batów, odległościówek i pokrowca.

IMAG2620

IMAG2621 BURST002 COVER

Na koniec wszyscy uczetnicy posilili się ciepłym obiadem.

Zapraszamy na kolejne zawody. Więcej zdjęć w galerii.