Zezwolenia 2024 r.

Od 21 grudnia 2023 r. ruszyła dystrybucja zezwoleń na 2024 rok. 

kartaOMPZW

Nadchodzący rok niesie kolejne zmiany. Niestety zwiększają się opłaty. Poniżej przedstawiamy kilka instotnych informacji. Szczegółowe zmiany dotyczącej danej wody dostępne są tutaj oraz w uzyskanym zezwoleniu.

1. Wprowadzono możliwość wędkowania metodą trollingową na Wiśle za dodatkową opłatą.

2. Na rzece: Wisła nr 3, Wisłą nr 4, Wisła nr 5, Narew nr 7 obowiązują dolne i górne wymiary gospodarcze: sandacz - do 60 cm. i od 85 cm.; szczupak do 60 cm. i od 90 cm.

3. Zwiększył się limit dobowy suma do 2szt.

 4. Wprowadzono ulgę na składkę członkowską na ochronę i zagospodarowanie wód dla osób legitymujących się uprawnieniem wynikającym z posiadanego ORZECZENIA o UMIARKOWANYM stopniu niepełnosprawności. DO ZASTOSOWANIA ULGI CZŁONEK PZW MUSI ZŁOŻYĆ KOPIĘ SWOJEGO ORZECZENIA. Szczegóły TUTAJ.

5. Wprowadzono Elektroniczny rejestr połowu ryb – „The Fish”. Wiecej informacji na stronie Okregu Mazowieckiego. Zachęcamy do prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb w formie elektronicznej. Dzięki niemu uzyskasz szybki dostęp do wykazu łowisk, zasad na nich obowiązujących oraz możliwość wnoszenia składek i opłat. Jeśli posiadasz smartfon z systemem Android lub iOS, zainstaluj aplikację The Fish używając QR-kodu lub pobierając ją ze sklepów Google Play i App Store. Używając The Fish przyczyniasz się do prawidłowej gospodarki wędkarskiej w Okręgu Mazowieckim PZW. Szybka, rzetelna automatyczna analiza dużej ilości danych pomoże nam wykazać, że Wędkarze odławiają wystarczającą ilość ryb, aby wyeliminować odłowy gospodarcze nakładane na Okreg przez tzw. "operaty rybackie".

 

Ponadto należy pamiętać, że na wyrobisku pożwirowym Gnojno (Narew) w okresie od 1 grudnia do 31 maja obowiązuje zakaz połowu ryb, za wyjątkiem połowu ryb z lodu. Przy połowie z lodu obowiązuje całkowity zakaz zabierania ryb drapieżnych (w tym okonia).

Wprowadza się lokalny, okresowy zakaz połowu ryb ze środków pływających:
- od 1 maja do 15 maja na mniejszych jeziorach w powiecie szczycieńskim – jeziorach: Fręcki, Jasne, Płociczno, Lemany,
- od 1 maja do 31 maja na Jez. Brajnickim,
- od 1 maja do 15 czerwca na dwóch obszarach Zbiornika Zegrzyńskiego:
1) położonym na południe od linii prostej łączącej most drogowy w Zegrzu (przyczółek w Zegrzu Południowym) z Hotelem
REWITA w Ryni, ul. Wczasowa 59, 05-126 Białobrzegi,
2) ujściowym odcinku rzeki Bug od miejscowości Kania Nowa (skrzyżowanie ul. Nadburzańskiej z ul. Szeroką) do jej ujścia w miejscowości Arciechów z granicą w osi nurtu rzeki Narew.

Zwracamy również uwagę, że ryby można przetrzymywać w stanie żywym - wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach o średnicy minimum 40 cm i długości minimum 80 cm, lub w specjalistycznych workach karpiowych, a ryby objęte limitem ilościowym przeznaczone do zabrania, należy niezwłocznie po złowieniu wpisać do rejestru amatorskiego połowu ryb.

 

Dystrybucja zezwoleń prowadzona jest w sklepie wędkarskim "KORMORAN"
u p. Marka GRABOWSKIEGO

 ul. MAKOWSKA 10 (przy Cechu), tel. 604436748

pn-pt: 9.00-17.00

sob: 9.00-13.00

 

 Zapraszamy do zapoznania się z:

opłatami na 2024 rok oraz zasadami wędkowania.